Sesja sierpniowa

28-08-2015

W dniach 27-28 sierpnia 2015 roku odbyła się sesja dla pracowników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach.

Po mszy świętej uczestników powitała Elżbieta Szczepkowska dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ksiądz rektor Sławomir Szczepaniak we wprowadzeniu ukazał współczesne rozumienie miłości i odpowiedzialności, następnie ksiądz profesor Jan Kochel wygłosił wykład na temat "Miłość i odpowiedzialność w wychowaniu". Zachęcał do odkrycia na nowo pedagogii Jezusa, a także podkreślał wartość prawdziwego dialogu w wychowaniu.

Matka Radosława Podgórska podsumowując pierwszy dzień sesji przytoczyła słowa o miłości założycielki Zgromadzenia – matki Elżbiety Róży Czackiej.

W piątek 28 sierpnia podczas drugiej części sesji zebrani wysłuchali wykładów: "Alternatywne i wspomagające metody komunikacji w pracy z dzieckiem ze sprzężoną niepełnosprawnością" wygłoszony przez Katarzynę Cichocką-Segiet, "Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny wynikiem współdziałania specjalistów i rodziców" wygłoszony przez dr Emilię Śmiechowską-Petrovskij oraz "Współpraca z rodzicami"  wygłoszony przez Elżbietę Olszewską.

Po wykładach kilka słów do zgromadzonych skierowała dyrektor Elżbieta Szczepkowska.

Anna Magner

fot. Anna Magner