Rozpoczął się turnus rehabilitacyjny

29-06-2015

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych w terminie od 29 czerwca do 12 lipca 2015 roku organizuje na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach turnus rehabilitacyjny dla dzieci niewidomych i słabowidzących.

Uczestnicy mają zapewnione m.in. zajęcia z rehabilitacji wzroku, terapię psychologiczną, zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami muzykoterapii, terapię logopedyczną, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne w wodzie (basen), hipoterapię, zajęcia z orientacji przestrzennej oraz bezpiecznego i samodzielnego poruszania się z elementami czynności życia codziennego, rehabilitację ruchową/gimnastykę, zajęcia edukacyjne, plastyczne, teatralne, ceramiczne.

Ponadto w programie: prelekcje i wykłady dla rodziców, seans filmu z audiodeskrypcją, wycieczka autokarowa do Żelazowej Woli oraz seans w leczniczej komnacie solnej "Delfin" w Izabelinie.

Życzymy udanego pobytu.

Anna Magner