Wyjątkowy koncert

20-10-2014

W niedzielę 19 października 2014 roku w sali św. Stanisława przy internacie dziewcząt odbył się koncert muzyków z Chicago Symphony Orchestra i Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Zebranych powitał Władysław Gołąb prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Przypomniał, że muzyka jest językiem uniwersalnym tak ważnym dla osób niewidomych.

Gościliśmy panią Keisha Lafayette Deputy Cultural Attache z ambasady amerykańskiej w Warszawie, która przekazała naszym niewidomym wychowankom 20 audiobooków w języku angielskim.

Muzycy z Chicago Symphony Orchestra Baird Dodge – skrzypce, Tony Devroye – altówka zagrali utwory solowe i duety W. A. Mozarta i J. S. Bacha.

Kwartet z Filharmonii Narodowej w składzie: Tomasz Pawłowski – fortepian, Piotr Ptak – klarnet, Mateusz Zaziębło – skrzypce, Adam Misiak – wiolonczela, wykonał utwory W. Rabla, P. Czajkowskiego, C. Debussy'ego.

Następnie muzycy zagrali wspólnie Kanon D-Dur J. Pachelbela.
Koncert prowadziła Malina Sarnowska z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Na zakończenie nasi goście pokazali dzieciom instrumenty. Dzieci z radością oglądały skrzypce, klarnet, altówkę oraz wiolonczelę.

Anna Magner
Daria Kuźniecow-Dudko