Puchary rozdane

20-10-2014

Gracz drużyny UKS Laski w akcji
Gracz drużyny UKS Laski w akcji

W sobotę 18 października 2014 roku zakończył się  Międzynarodowy Turniej Goalballa w Izabelinie, zorganizowany przez UKS „Laski” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi.

Pierwsze miejsce zajął zespół Wrocławia I, który w finale pokonał Budapeszt 5:4. Mecz był bardzo wyrównany, a zwycięska bramka padła w ostatnich sekundach.
Trzecie miejsce przypadło drużynie Wrocławia II po zwycięstwie nad rumuńskim zespołem z Cluj 9:6. Na piątym miejscu uplasowali się gospodarze - drużyna z Lasek, która w ostatnim meczu z Chemnitz (Niemcy) pokazała, że stać ich na więcej – wynik 15:5 dla Lasek.

Ostateczna kolejność drużyn w Turnieju: 1 miejsce Wrocław I, 2 miejsce Budapeszt, 3 miejsce Wrocław II, 4 miejsce Cluj,  5 miejsce Laski, 6 miejsce Chemnitz.

Dwumecz Lublin – Laski w kategorii do lat 13 zakończył się remisowo – 10:4 i 4:7, a oglądając grę najmłodszych można było nabrać optymizmu – rosną następcy reprezentantów Polski w tej dyscyplinie sportu.

Podsumowując Turniej, można obiektywnie stwierdzić, że Ośrodek w Laskach po raz kolejny świetnie poradził sobie z przeprowadzeniem tego typu imprezy. Uczestnicy podkreślali sprawną organizację, smaczną kuchnię, gościnność gospodarzy i przyjazną atmosferę na zawodach.
A więc spotykamy się w następnym roku?

Serdecznie dziękujemy Pawłowi Ogonowskiemu z firmy DREAMTEX za wykonanie pamiątkowych koszulek z logo zawodów dla wszystkich uczestników.

Andrzej Gromulski

fot. Anna Magner, Daria Kuźniecow-Dudko

wróć