Wspólne muzykowanie

13-10-2014

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej i Ogniska Muzycznego w Laskach w dniu 13 października 2014 roku wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali imieniny swojego patrona – niewidomego pianisty Edwina Kowalika.

Zebranych serdecznie przywitała dyrektor Beata Dąbrowska. Zaprosiła do zwiedzania szkoły, a następnie do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych w klasach skrzypiec, fortepianu, trąbki, akordeonu, gitary, perkusji, rytmiki i muzykoterapii.
Podczas warsztatów, pod czujnym okiem nauczycieli, można było spróbować gry na wybranym instrumencie. Uczestnikom sprawiało to wiele radości.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie księdza Kazimierza Olszewskiego rozpoczął się koncert absolwentów i uczniów Szkoły Muzycznej. Wystąpili Klaudia Sieradzka ("Imagine", "People help the people"), Nikola Weber ("Nights in white satin", "Make you feel my love", "People help the people") i Dominik Strzelec ("Tolerancja", " Free as a Bird", "Czas nas uczy pogody", "O niebo lepiej"), na fortepianie akompaniował Grzegorz Bożewicz.
Po koncercie był czas na wspólne świętowanie przy pysznych ciastach, sokach, kawie i herbacie.
Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie z muzyką oraz życzliwą i serdeczną atmosferę.

Anna Magner

fot. Anna Magner, Sławomira Włoskowicz