Kolędowanie z ks. bp Michałem Janochą

11-01-2016

W niedzielny wieczór sala Domu św. Stanisława zapełniła się gośćmi. Przybyli, by zobaczyć jasełka pt.: "Gwiazda nadziei" oraz by pokolędować z gościem honorowym tego wieczoru - ks. bp Michałem Janochą, który od lat związany ze środowiskiem Lasek - chętnie odpowiedział na nasze zaproszenie.

Przedstawienie obejrzało ponad 200 osób. Wśród licznie zgromadzonych gości byli: Dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Laskach p. Elżbieta Szczepkowska, Matka Generalna Zgromadzenia FSK i zastępca Prezesa TOnO m. Radosława Podgórska, Prezes Honorowy p. Władysław Gołąb z małżonką, laskowscy kapłani, pracownicy Dzieła z rodzinami i przyjaciółmi, wychowankowie i absolwenci, siostry franciszkanki, sąsiedzi i przyjaciele, dzieci z rodzicami i nauczycielami ze szkoły im. Ferdynanda Magellana w Piasecznie oraz młodzież z parafii MB Nieustającej Pomocy z Pruszkowa. Wieczór poprowadzili s. Jana Maria i p. Stanisław Badeński.

Tegoroczne jasełka spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony widzów. Dla nas ogromną wartość ma fakt, że zostały one napisane przez nasze wychowanki: Izę Osiak i Nikolę Weber. Scenariusz opracowała Angelika Prymus, a motyw przewodni na głosy skomponowały: Iza Osiak. Oliwia Selewoniuk, Klaudia Sieradzka i Nikola Weber. W jasełkach wystąpiły dziewczęta z Gr. V, VI, II i III, a także wychowawczynie. Przy fortepianie akompaniował p. Grzegorz Bożewicz.

Podczas kolędowania oprawę muzyczną zapewnił nam p. Czesław Kurek. Ks. Bp Michał Janocha pozdrowił i pobłogosławił wszystkich kolędników, a matka Radosława złożyła życzenia noworoczne. Daria z Gr. II wręczyła ks. Biskupowi w podziękowaniu za wspólny czas pięknego anioła z ceramiki. My zapraszamy Księdza Biskupa  na wspólne kolędowanie już za rok, a tymczasem czekamy na kolejną okazję do spotkania się z naszą laskowską społecznością.

Tekst s. Jana Maria, fot. Michał Prawica, Mirosław Wiśniewski