Kawiarenka u Przyjaciół

14-12-2015

W sobotę 12 grudnia 2015 roku w godzinach wieczornych, w wigilię niedzieli "Gaudete", czyli Radości inaugurowała swoją działalność "KAWIARENKA U PRZYJACIÓŁ".

W ciepłym wnętrzu, tej znajomej nam dobrze sali, udekorowanej po mistrzowsku pracami z wikliny i metalu wykonanymi przez naszych wychowanków spotkali się przedstawiciele TRIUNO - osoby niewidome, współpracownicy świeccy i siostry franciszkanki.

Przy delikatnych dźwiękach akompaniującego na pianinie p. Czesława wszystkich zebranych gości powitała dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Elżbieta Szczepkowska wyrażając radość ze wznowienia działalności kawiarenki. Następnie ks. Michał Wudarczyk pobłogosławił to miejsce modląc się za wszystkich, którzy będą tutaj przebywać, spotykać się, rozmawiać...

Pani Maria - gospodyni tego miejsca, zapowiadając spotkania z ciekawymi ludźmi, zachęciła obecnych do zaglądania do kawiarenki.

Następnie wszyscy zebrani goście mieli okazję skosztować pysznych ciast przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz napić się gorącej czekolady... jak na prawdziwą kawiarenkę przystało. Serdecznym rozmową przy większych i mniejszych stoliczkach nie było końca..., a pytania przy pożegnaniu o godziny otwarcia "Kawiarenki...", świadczą o tym, że wszyscy dobrze się tutaj czuli!

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy po Nowym Roku!

s. Leona

fot. s. Leona

wróć