Koncert w Żyrardowie

02-12-2015

W dniu 28 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Muzycznej i Ogniska Muzycznego uczestniczyli w XI Spotkaniach Niepublicznych Szkół i Placówek Artystycznych.

Zaproszenie na spotkanie otrzymaliśmy od dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów, świętującej jubileusz 20-lecia, Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. A. Szalińskiego w Żyrardowie.

Celami spotkań są wzajemne poznanie oraz integracja placówek przez wspólne muzykowanie i inne prezentacje artystyczne.

Zaproszeni goście przygotowali krótkie programy artystyczne.

Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory:
Mirela Moldovan (fortepian) – J.S. Bach – Małe preludium c-moll (klasa Beaty Dąbrowskiej),
Maciej Kotyński (śpiew) – Paolo Tosti – "Avucchella" (klasa i akompaniament Łucja Szablewska-Borzykowska),
Maciej i Mikołaj Kotyńscy (śpiew) – Cesar Franck – "Panis Agnelicus" (j.w),
Mikołaj Kotyński (śpiew) – "Dziękuję ci mamo" (z rep. Anny German) (j.w.),
Mirela Moldovan (śpiew) – "Memory" z musicalu Cats (j.w.).
Dominik Strzelec (śpiew), Kacper Kowalewski (fortepian), pracujący pod kierunkiem Pawła Mazurczaka:
- "Czas nas uczy pogody" (z rep. Grażyny Łobaszewskiej),
- "Linoskoczek" (z rep. Grzegorza Turnaua),
- "O niebo lepiej" (z rep. Mieczysława Szcześniaka).

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie.

Anna Magner

fot. Monika Kotyńska