Świąteczny Dzień

20-10-2016

14 października obchodziliśmy w Laskach Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Szkoły Muzycznej. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej Anielskiej. Ksiądz Rektor na kazaniu pytał czego boją się nasi uczniowie i wzywał do odważnego kroczenia przez życie. Za śpiew na liturgii odpowiedzialni byli nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej. Po Eucharystii wszyscy udali się do swoich placówek – gdzie odbywały się występy artystyczne uczniów.

O 12:15 spotkaliśmy się na drugiej części świętowania. Była to doskonała okazja, aby uroczyście odznaczyć Siostrę Elżbietę Więckowską medalem Towarzystwa „ PAX ET GAUDIUM IN CRUCE” za wieloletnią ofiarną służbę w Dziele Matki Elżbiety Róży Czackiej, a w szczególności za nieoceniony wkład w rozwój polskiej myśli tyflologicznej. Na ręce pani Lucyny Michalik - Pani Dyrektor, Matka Radosława oraz Pan Prezes złożyli podziękowanie za wieloletnią służbę niewidomym.

Program artystyczny Szkoły Muzycznej im. Edwina Kowalika przybrał w tym roku formę quizu. Jedenastu uczniów wyrecytowało wierszyki-zagadki o różnych instrumentach muzycznych, a zebrana publiczność odgadywała o jakich instrumentach była mowa. Julia, Piotr, Marcin oraz Piotr zaprezentowali niektóre instrumenty w utworach muzycznych. Natomiast Mirela prezentując ludzki głos przy akompaniamencie Pana Grzegorza Bożewicza pięknie zaśpiewała utwór „Odkryjemy miłość nieznaną”. W finale wystąpił Chór „Leśne Ptaki” w nowym, odmłodzonym składzie:)