SESJA SIERPNIOWA 2016

30-08-2016

W Laskach 29 i 30 sierpnia odbyła się sesja dla pracowników Dzieła Lasek. Pierwszy dzień sesji rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Sali Domu Św. Stanisława, podczas homilii ks. Rektor - Sławomir Szczepaniak mówił o proroczym charakterze pracy nauczyciela i wychowawcy.

Po Eucharystii w budynku Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum przywitała wszystkich Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pani Elżbieta Szczepkowska. W tematykę poniedziałkowych wykładów  wprowadził nas Ks. Rektor, po czym Ksiądz Bogdan Czupryn wygłosił wykład "Prawda o człowieku". Po krótkiej przerwie wysłuchaliśmy drugiego wykładu -  "Droga Człowieka" Ojca Włodzimierza Zatorskiego. Pierwszy dzień słowami Matki Elżbiety Róży Czackiej podsumowała Siostra Anita.

Drugi dzień sesji rozpoczął mgr Leszek Roszczenko wykładem "Sieć internetowa i jej kluczowe zagrożenia. Podstawy netykiety. Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny dziecka (nastolatka)". Po przerwie na kawę dr Radosław Piotrowicz wygłosił wykład "Wspomaganie rozwoju dziecka. Kompleksowe wsparcie terapeutyczne dziecka i rodziny. Diagnoza a program".  Nastepnie p. Andrzej Cuber dokonał prezentacji możliwości jakie dają osobom niewidomym i słabowidzącym urządzenia mobilne na przykładzie urządzeń firmy Apple, a p. Piotr Krajnik dopowiedział jakie możliwości dają urządzenia z Androidem. Słowo podsumowania skierowała do zebranych p. Elżbieta Szczepkowska.

tekst i zdjecia - Rafał Zakrzewski