Święto Ośrodka

15-05-2016

Radośni uczniowie z Panią Małgosią w drodze do szkoły

Dziś obchodzimy 55 rocznicę przejścia do domu Ojca Sługi Bożej Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z tej okazji w piątek przeżywaliśmy w Laskach Święto Ośrodka. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą przy grobie Matki Założycielki, po modlitwie udaliśmy się na Eucharystię do Kaplicy Matki Bożej Anielskiej.

Bezpośrednio po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w Sali Domu Św. Stanisława. Gdy Pani Dyrektor Elżbieta Szczepkowska powitała wszystkich przybyłych gości, rozpoczęło się przedstawienie „Drogi, drożyny, dróżki”, które napisała i przygotowała Siostra Jana Maria. Za oprawę muzyczną spektaklu odpowiedzialny był pan Grzegorz Bożewicz, uświetnił on przedstawienie muzyką napisaną specjalnie na tę okazję. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie i wychowawcy z obydwu internatów oraz cała gromada przedszkolaków z opiekunami. Po występach do wszystkich zebranych po kilka słów skierowali: Pani Dyrektor, Matka Radosława oraz Pan Prezes, a także przybyli Goście.

Kolejnym punktem programu były spotkania w placówkach, gdzie odwiedzających czekały liczne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez wychowanków i pracowników. Gdy goście odwiedzili poszczególne placówki, mogli w kawiarence u Przyjaciół skosztować pysznych lodów.

Ostatnim punktem naszego świętowania był koncert Szkoły Muzycznej. W pierwszej części swoje umiejętności prezentowali nasi wychowankowie w Sali organowej Centrum Rehabilitacji Zawodowej. Druga część koncertu odbyła się na świeżym powietrzu. Mieliśmy wtedy wielką przyjemność posłuchać dwóch zespołów – After Five oraz Walk Around. Największe brawa otrzymały dwa autorskie utwory napisane przez Maję Sobiech oraz Klaudię Sieradzką.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom, którzy znaleźli czas i zechcieli spędzić z nami ten dzień.

Nagranie audio piosenki finałowej w formacie mp3

Tekst i zdjęcia Rafał Zakrzewski