Koncert „Pomoc dla Małgosi”

21-04-2016

Nikola Weber śpiewa piosenkę
Nikola Weber śpiewa piosenkę "Bez łez"

W dniu 16 kwietnia 2016 roku w Centrum Kultury Izabelin odbył się koncert charytatywny „Pomoc dla Małgosi”.

Małgosia Pyrka-Majerkiewicz jest hipoterapeutą, tyflopedagogiem, trenerem parajeździectwa. Od lat wspiera rozwój hipoterapii i dogoterapii w Ośrodku w Laskach. Od niedawna Małgosia cierpi na zanik mięśni.

W organizację koncertu włączyło się wielu ludzi dobrej woli. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Wśród artystów, którzy wystąpili specjalnie dla niej byli nauczyciele, uczniowie i absolwenci ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Laskach: Grzegorz Bożewicz, Paweł Mazurczak, Mirela Moldovan, Klaudia Sieradzka, Nikola Weber; uczniowie Studia Piosenki Centrum Kultury Izabelin: Aleksandra Mielczarek, Emilia Strzelecka, Adam Siwek i Krzysztof Mazurek; uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej EduLab wraz z Karoliną Dąbrowską; Anna Ozner, Ola Troczyńska i Patrycja Modlińska oraz Magdalena Siwek-Andreew.

Koncert poprowadziły – Ola Troczyńska i Patrycja Modlińska.

Po koncercie odbyła się aukcja dzieł sztuki artystów takich jak: Bolesław Gasiński, Włodzimierz Dawidowicz, Piotr Zwierzchowski, Katarzyna Gintowt, Antoni Filipowicz, Mieczysław Wasilewski, Joanna Śliwczyńska – photoglamour.pl, grupa malarska Art Izabelin: Joanna Skotnicka-Pergał, Grażyna Cholewińska, Kamila Mejer, Marianna Górska oraz Dekade. Aukcję zorganizowała Fundacja United Way Polska.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Darczyńcom, dzięki którym udało się zebrać ponad 40 000 zł. Dzięki hojności ludzi dobrej woli zostanie zakupiony elektryczny wózek dla osób niepełnosprawnych, który ułatwi Małgosi codzienne funkcjonowanie.

Warto czynić dobro. Dobro powraca.

Tekst: Daria Kuźniecow-Dudko
Zdjęcia: Rafał Zakrzewski