Koncert „Przyjaciele dla Małgosi”

07-04-2016

Beata Dąbrowska, Martyna Drabik-Dziedziczak oraz Chór Leśne Ptaki

W dniu 3 kwietnia 2016 roku w kościele Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach odbyła się msza święta w intencji Małgosi Pyrki-Majerkiewicz oraz koncert „Przyjaciele dla Małgosi”. Wśród artystów, którzy wystąpili specjalnie dla niej byli: uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w  Laskach. Zagrali także przyjaciele Małgosi z Warszawy i Hornówka.

Podczas koncertu można było posłuchać utworów kompozytorów takich jak: Jan Sebastian Bach, Giovanni Battista Pergolesi, Henry Purcell, Antonio Vivaldi, Cesar Franck, Michał Lorenc, Andrew Lloyd Webber oraz Ennio Morricone.

Małgosia jest hipoterapeutą, tyflopedagogiem, trenerem parajeździectwa, od lat związana z działem hipoterapii i dogoterapii w Ośrodku w Laskach. Wspiera osoby niepełnosprawne jako terapeuta. Małgosia potrzebuje pomocy. Cierpi na zanik mięśni, ale nadal chce służyć osobom niepełnosprawnym wykorzystując zdobytą wiedzę z punktu widzenia osoby zdrowej, a obecnie niepełnosprawnej.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy wsparli ją duchowo i finansowo. Szczególne podziękowania składamy księdzu kanonikowi Grzegorzowi Jankowskiemu - proboszczowi z parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach.

Tekst i zdjęcia: Daria Kuźniecow-Dudko