Matko Elżbieto – módl się za nami

13-09-2021

12 września 2021 roku odbyła się długo wyczekiwana beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej. Założycielki Dzieła Lasek.

Uroczystość odbyła się w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wraz z beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, a przewodniczył jej w imieniu papieża Franciszka kard. Marcello Semeraro – prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W uroczystości w Warszawie wzięli udział uczniowie, pracownicy, siostry, księża, absolwenci i przyjaciele Dzieła. Niektórzy zostali w Laskach, by świętować na miejscu. Przed Kaplicą został umieszczony telebim, by wszyscy chętni mogli, przy sercu Matki, jednoczyć się w Mszy św.

W mediach na przestrzeni kilki dni ukazywały się liczne publikacje. Zachęcamy w szczególności do wysłuchania koncertu „Ten zwycięża, kto miłuje” , w którym usłyszymy uczniów z Lasek w utworze „Nie boję się, gdy ciemno jest” oraz do obejrzenia filmu dokumentalnego „Widzieć w ciemności”