Obóz sportowy w Pogorzelicy

13-08-2021

W dniach 31 lipca – 11 sierpnia uczniowie i absolwenci naszego Ośrodka uczestniczyli w obozie sportowym, który odbył się w OW „Diuna" w Pogorzelicy  nad Morzem Bałtyckim.

W wyjeździe wzięło udział 45 osób, w tym 30 dzieci. Głównym celem obozu było poprawienie ogólnej kondycji i sprawności fizycznej młodzieży niewidomej, zachęcenie ich do czynnego wypoczynku poprzez pokazanie różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu, a także  do regularnego uprawiania sportu. Temu celowi służyły między innymi codzienne 30-minutowe rozruchy poranne, jak również systematyczne zajęcia z pływania, lekkiej atletyki, kolarstwa tandemowego i tańców. Był też czas na plażowanie, kąpiele morskie i zajęcia rekreacyjne w Parku Wodnym „Sandra”. Nikt się nie nudził, wieczorem uczestnicy obozu bawili się przy ognisku, na dyskotece lub na konkursach tematycznych. Wiele osób deklarowało chęć systematycznego uczestniczenia w zajęciach sportowych po wakacjach, jak również udziału w obozach w następnych latach. Organizatorem  był UKS „Laski”, a wyjazd był możliwy dzięki środkom Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz  Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Andrzej Gromulski