Św. Teresa od tęczy

05-10-2018

3 października Dom Chłopców obchodził święto przyjaźni z swoją patronką Św. Teresą od Dzieciątka Jezus.

We wspólnej Eucharystii dziękowaliśmy za tyle lat przygód w Domu Chłopców, prosząc o dalsze błogosławieństwo i opiekę patronki Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

- Wasza patronka odkąd została świętą ciągle podróżuje i nawraca. Tak jest Jezus w dzisiejszej Ewangelii, jest w ciągłej drodze. A wy? Czy czujecie, że jesteście w drodze? Czy marzycie? Czy rozwijacie się? – pytałł ksiądz Michał Wudarczyk, przypominając, że celem naszej drogi jest przybycie do Ojca – Po to idziemy drogą. Czasem upadamy, ale podnosimy się, nie ustajemy na niej. Tego wam życzę. Byście brali przykład ze swojej patronki. Chrześcijanin zawsze idzie do przodu. Zawsze chce czegoś więcej, ma pragnienia i marzenia.

Biorąc do serca kazanie, wybraliśmy się w drogę... aż na północ do Domu Chłopców, by tam dowiedzieć się więcej o życiu św. Teresy od Dzieciątka Jezus i wspólnie spędzić czas przy kolacji. Prelekcje przygotowali wychowankowie Domu Chłopców pod kierunkiem pana Roberta Mazurka. Narratorem był Dawid i Kacper. Głos św. Teresie użyczyła Patrycja.

- Dziękuję za wspólną modlitwę i chwilę zadumy podczas opowieści o św. Teresie. Życzę wam spotkania wielu przyjaciół. Pięknych, radosnych i dobrych chwil w tym domu – powiedziała pani dyrektor Elżbieta Szczepkowska.

- Św. Teresa ma szczególne miejsce w naszym Dziele Lasek. Mamy aż dwa domy św. Teresy. Wasz i w Rabce-Zdrój. Nasz habit również pochodzi ze wzoru habitu karmelitańskiego – przypomniała Matka Radosława Podgórska.

- Święta Teresa została doktorem kościoła,  a to potwierdza, że z małych rzeczy można osiągnąć wielkie. Tego właśnie wam życzę – powiedział pan prezes Paweł Kacprzyk.

Zwieńczeniem tego pięknego dnia, była tęcza, która ukazał się nad Domem Chłopców na rozpoczęcie świętowania.

Weronika Kolczyńska