Potrafimy zbudować robota

11-01-2014

Konstruowanie robotów,  fot. Krzysztof Bieńkowski
Konstruowanie robotów, fot. Krzysztof Bieńkowski

W sobotę 11 stycznia 2014 roku gościliśmy w Domu Chłopców przedstawicieli firmy Roboty i Spółka, która zorganizowała dla naszych wychowanków warsztaty z budowania robotów z klocków LEGO.

Inicjatorką spotkania była pani Teresa Jabłońska – mama Mateusza z grupy piątej. Mateusz od trzech lat uczestniczy w zajęciach z robotyki. Swoim zaangażowaniem i wyobraźnią zdobył uznanie prowadzących. Udowodnił, że osoba niewidoma może sobie świetnie poradzić z konstruowaniem robotów.

Warsztaty przeprowadziło dwóch studentów z Politechniki Warszawskiej. W prosty sposób wytłumaczyli naszym chłopcom jakie elementy trzeba wybrać i jak je połączyć aby powstał poruszający się robot. Zajęcia wymagały od naszych wychowanków przede wszystkim koncentracji i zdolności manualnych. Był to sprawdzian z orientacji w małej przestrzeni. Każdy z uczestników skonstruował robota. Niestety zabrakło czasu by się nimi pobawić. Mamy nadzieję, że podczas kolejnego spotkania, dzięki zdobytemu doświadczeniu, szybciej zbudujemy roboty i dłużej będziemy się nimi cieszyć.

Serdecznie dziękujemy firmie Roboty i Spółka, a w szczególny sposób jej właścicielowi panu Krzysztofowi Bieńkowskiemu, za umożliwienie naszym wychowankom zdobycia nowych umiejętności. Więcej informacji na temat firmy Roboty i Spółka można znaleźć na stronie internetowej: www.robotyispolka.pl.

Robert Mazurek

wróć