Nasze jasełka

19-12-2014

Tradycją naszego internatu chłopców jest, by przed świętami Bożego Narodzenia spotkać się z całym gronem wychowawców, wychowanków i personelu wraz z zaprzyjaźnionymi gośćmi na wspólnej uroczystości opłatkowej. Wspólne świętowanie odbyło się to 16 grudnia 2014 roku o godzinie 16:30.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy jak zwykle jasełkami, w których zagrali wychowankowie z różnych grup wraz z wychowawcami. Przedstawienie to miało dwa główne głębokie przesłania, mianowicie: jak potężna, niebezpieczna, przebiegła i podstępna jest działalność szatana w naszym życiu, a po drugie o źródle prawdziwej miłości, dobroci i sile, która pochodzi od nowo narodzonego Jezusa w Betlejem. Po gromkich oklaskach wszyscy obecni na sali gimnastycznej dzielili się opłatkiem i składali sobie szczere życzenia.

Na uroczystej kolacji nie zabrakło pysznej wigilijnej kapusty z grzybami, ryby, a także ciasta, owoców i słodyczy. Podczas kolacji był także rozstrzygnięty konkurs na pomysłową kartkę świąteczną. Każda samodzielna praca została dostrzeżona i wyróżniona. Zgromadzeni z wielką radością włączyli się do wspólnego kolędowania, które trwało ponad godzinę. Wszystkim obecnym dziękujemy, za wspólnie spędzony czas, życząc jednocześnie wszelkich łask Bożych płynących od Dzieciątka Jezus na każdy dzień.

Robert Mazurek

fot. Jan Zawistowski

wróć