Medale dla sportowców z Lasek

17-11-2014

Wicemistrzowie Polski w Goalballa 2014. Od lewej: Dawid Nowakowski, Bartosz Radomski i Krystian Kisiel

W dniach 15-16 listopada 2014 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Goalballa. Uczestniczyło w nich 10 zespołów: z Katowic, Lasek, Lublina i Wrocławia.

Duży sukces odnieśli nasi sportowcy, zdobywając 2 złote i srebrny medal.

W kategorii młodzików (do lat 13) zespół z Lasek po wygranej z Lublinem I - 9:7, Wrocławiem – 11:7 i remisie z Lublinem II – 5:5 zajął pierwsze miejsce. Marcin Czerwiński został najlepszym strzelcem (23 bramki) i najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Złoci medaliści to: Marcin Czerwiński, Hubert Chrzanowski, Mariusz Korgol i Bartosz Wróbel.
Ostateczna kolejność drużyn młodzików w Mistrzostwach: 1 miejsce Laski, 2 miejsce Lublin I, 3 miejsce Wrocław, 4 miejsce Lublin II.

W kategorii juniorek po wycofaniu się zespołu Lublina rozegrano dwumecz Laski – Wrocław. Nasze dziewczęta w składzie Aneta Wyrozębska, Karolina Zajk, Maja Sobiech, Zuzanna Gardocka wygrały 9:5 oraz 13:10 i zdobyły złote medale. Indywidualne nagrody przypadły również naszym zawodniczkom: najlepszy strzelec – Aneta Wyrozębska, najlepszy obrońca – Maja Sobiech i najwszechstronniejsza zawodniczka turnieju – Karolina Zajk.

Zespół juniorów mimo dużego osłabienia (kontuzje 2 podstawowych graczy) walczył bardzo dzielnie. Po zwycięstwach nad zespołami z Katowic 11:9 i Wrocławia II 11:1 oraz porażce z zawodnikami z Wrocławia I – 4:10 zdobył srebrny medal. Krystian Kisiel został wybrany przez trenerów najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Wicemistrzowie Polski Juniorów to: Krystian Kisiel, Dawid Nowakowski i Bartosz Radomski. Kolejność drużyn w kategorii juniorów:
1 miejsce Wrocław I, 2 miejsce Laski, 3 miejsce Katowice, 4 miejsce Wrocław II.

Cieszymy się z sukcesów sportowych naszych niewidomych uczniów. Dzięki sprawności fizycznej będą mieć zdecydowanie większe szanse, by zaistnieć w środowisku ludzi widzących po ukończeniu edukacji w Laskach. Istotne jest jednak zapewnienie dobrych warunków do treningów. Budowa hali sportowej w naszym Ośrodku pozostaje marzeniem dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że przy wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli uda nam się je spełnić.

Andrzej Gromulski

fot. Andrzej Gromulski