Prawdą jest, że św. Mikołaj dobry jest!

08-12-2020

6 grudnia to dla naszych przedszkolaków i dla całego personelu ważne święto: Święto Patrona naszego Przedszkola – Świętego Mikołaja. Do tak wielkiej uroczystości przygotowywaliśmy się kilka dni.

Dzieci poznały historię życia i działalności Świętego Mikołaja- biskupa Miry w Licji. Oglądały jak wygląda pastorał i mitra. Uczyły się piosenek i wierszy dla Świętego Mikołaja. Próbowały przez cały tydzień czynić dobre uczynki dla innych w domu i przedszkolu. Aż wreszcie przyszedł ten długo oczekiwany dzień i w piątek 4 grudnia odbyła się nasza Uroczystość. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez naszego katechetę ks. Tomasza Beka w intencji wszystkich dzieci z przedszkola i działu wczesnego wspomagania rozwoju, ich rodzin, a także wszystkich pracowników naszej placówki. Po Eucharystii odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem i wspólne świętowanie. Radości i uśmiechów dzieci nie da się opisać słowami, dlatego zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć z tego pięknego wydarzenia. Na pewno długo pozostanie ono w pamięci i sercach naszych dzieci. Prosimy św. Mikołaja o troskę i opiekę nad nami przez cały rok.

Serdecznie dziękujemy firmie Ferrero Rocher za słodkie niespodzianki, które Święty Mikołaj dołożył do swoich prezentów dla dzieci.

Tekst: A. Wdówik

Zdjęcia: ks. T. Bek, B. Wiązowska, A. Wdówik