Szkoła Muzyczna z wizytą w Herzbergu

03-10-2017

W dniach 17-23 września 2017 r., po raz kolejny uczniowie Szkoły Muzycznej w Laskach reprezentowali nasz Ośrodek podczas wymiany polsko–niemieckiej w Herzbergu.

Tradycją jest, że spotykamy się co dwa lata w Polsce i w Niemczech.
Ubiegły tydzień spędziliśmy śpiewając, grając, korzystając z rozrywek (basen, gospodarstwo agroturystyczne) i zwiedzając miasto Halle, w którym żył i tworzył kompozytor Jerzy Fryderyk Haendel.
W projekcie wzięło udział osiemnaścioro chórzystów począwszy od dzieci ze szkoły podstawowej, młodzieży ze szkoły specjalnej i Jabłonek oraz kilku osób dorosłych. Wraz z nami podróżowało dziewięcioro opiekunów (nauczyciele Szkoły Muzycznej, oraz wychowawcy z internatów).

Najważniejszym punktem wyjazdu był koncert, który odbył się w Ernst-Moritz-Arndt-Gymnasium w Herzbergu. Na program złożyły się występy młodzieży z gimnazjum w Herzbergu oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Laskach. Występy były przyjmowane przez publiczność bardzo życzliwie i entuzjastycznie.

Tekst Elżbieta Harasiuk, Fot. Martyna Sojka-Pudzianowska