Realizacja programu AOOzN edycja 2022

Jesteśmy po 10 miesiącu realizacji Programu Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami.

14-11-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Październikowe spotkanie w ramach projektu „Wsparcie otoczenia osób z dysfunkcją wzroku”

Na terenie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach odbyło się II spotkanie projektowe dla rodziców, opiekunów, pracowników i asystentów osobistych osób z niepełnosprawnościami.

10-11-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Zajęcia w Klubie Seniora Piękna Jesień

Po dwuletniej przerwie spowodowanej okresem pandemicznym Covid-19 wznowiono zajęcia w ramach Klubu Seniora Piękna Jesień.

07-11-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Doroczny Dzień Absolwenta

W dniu 9 października 2022 roku w Laskach odbył się Doroczny Dzień Absolwenta.

14-10-2022 | Kategorie: Ogólne, Dział Absolwentów

Jesienny Zjazd Absolwentów

W dniu 8 października 2022 roku odbył się Zjazd Absolwentów roczników odejścia z Lasek 1989, 1990, 1991.

12-10-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Program „„Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta

Do końca sierpnia 2022 roku w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) przyjmowane są Wnioski o dofinansowanie wynajmu mieszkania. Beneficjent musi spełniać następujące warunki:

- posiadać orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku osób z niepełnosprawnością narządu słuchu, także w stopniu umiarkowanym lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku osób z niepełnosprawnością narządu słuchu również na równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;

- posiadać status absolwenta szkoły podstawowej, ponadpodstawowej (wszystkich typów szkół) lub szkoły wyższej, uzyskany w okresie 36 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku;

- posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

- złożyć oświadczenie o braku możliwości zamieszkania w miejscowości realizowania aktywności zawodowej;

- złożyć oświadczenie o poszukiwaniu zatrudnienia lub o podjętym zatrudnieniu.

26-08-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Odszedł do Pana

W dniu 23 sierpnia 2022 w wieku 77 lat zmarł nasz Absolwent Henryk Beta. W 1963 roku ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Laskach.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie 29 sierpnia 2022 roku o godzinie 9.00 w Kościele Św. Katarzyny w Warszawie. Pochówek na Cmentarzu Służewskim Starym (ul. Fosa 17, kw. Lewa kw. VII, GR. 29).

25-08-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Czerwcowe spotkanie dla otoczenia osób z dysfunkcją wzroku

Na terenie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach odbyło się I spotkanie projektowe dla asystentów osobistych osób z niepełnosprawnościami.

06-07-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Projekt Wsparcie otoczenia osób z dysfunkcją wzroku

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie rozpoczęło realizację II edycji projektu pt. Wsparcie otoczenia osób z dysfunkcją wzroku.  Kierowany jest do rodziców, opiekunów i innych osób z otoczenia osób z dysfunkcją wzroku. Projekt trwa od 4 kwietnia 2022 do 31 marca 2023 roku.

04-07-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Realizacja pierwszego półrocza programu AOOzN

Minęło 6 miesięcy od rozpoczęcia realizacji kolejnej edycji Programu Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami w 2022 roku. Asystenci pomagają swoim podopiecznym między innymi przy porządkowaniu dokumentów, pomagają przy robieniu zakupów w galeriach handlowych.

01-07-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Spotkanie w Dziale

W dniach 25-26 maja 2022 roku w Dziale odbyły się robocze spotkania dla uczniów klas siódmych naszego Ośrodka.

01-06-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Obchody Święta Ośrodka

W dniu 19 maja 2022 roku uczestniczyliśmy w obchodach Święta Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

25-05-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Strona /20