"Jesteśmy darem dla siebie". Przedszkole odwiedził św. Mikołaj

06-12-2022

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Dla naszych przedszkolaków to dodatkowo jeden z najradośniejszych dni w roku szkolnym, ponieważ to święto ich placówki! Dlatego tego dnia w przedszkolu zbierają się rodzice, przedstawiciele innych placówek ośrodka oraz odprawiona jest Msza Święta. W homilii ks. Marek Gątarz przypomniał nam prawdę, że wszyscy jesteśmy darem dla siebie. Po dziękczynieniu i modlitwie, do przedszkola zawitał... św. Mikołaj!

Święty Biskup opowiedział niesamowitą historię o tym, jak się dostał do Lasek – jak zastrajkowały mu renifery, jak błądził po Kampinosie i wreszcie jak dotarł do przedszkola na grzbiecie... łosia! Mikołaj przyniósł ze sobą wiele piosenek i instrumentów. Jeden z nich - wielki bęben - został zakupiony w ramach projektu "Przyszłość zaczyna się już dziś". W zabawę zaangażowały się nie tylko dzieci, ale także rodzice i wychowawcy. Na koniec Mikołaj oczywiście rozdał... prezenty!

Podczas całej uroczystości miało miejsce także wyjątkowe wydarzenie. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi odznaczyło s. Julittę - dyrektorkę przedszkola, medalem Towarzystwa "Pax et Gaudium in Cruce", który jest przyznawany za wieloletnią ofiarną służbę w dziele matki Elżbiety Róży Czackiej.