Święto Domu św. Maksymiliana

27-10-2022

Piękna jesienna aura sprzyja świętowaniu w naszym Ośrodku w Laskach. We wtorek 25 października swoją uroczystość przeżywali wychowankowie i pracownicy Domu św. Maksymiliana.

Podczas Mszy Świętej ks. Jacek przybliżył w homilii postać patrona domu - św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po złożonym Bogu dziękczynieniu zgromadzeni goście zebrali się w holu domu, aby zawierzyć jego wstawiennictwu wszystkie sprawy uczniów, pracowników i ich rodzin. Modlitwa odbyła się przy relikwiach świętego męczennika, które znajdują się w holu budynku. W kamień wmurowane są włosy z brody św. Maksymiliana. Jesteśmy jedyną placówką jego imienia, która posiada relikwie pierwszego stopnia!

Wychowankowie przygotowali niesamowity koncert i słuchowisko, w którym oprócz pięknie zagranych utworów muzycznych mogliśmy posłuchać dialogu św. Franciszka ze św. Maksymilianem Kolbe. Dziękujemy uczniom i wychowawcom pracującym w Domu św. Maksymiliana za piękne artystyczne przeżycie!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy także poruszający list i świadectwo rodziców dzieci uczących się w Szkole im. św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy do pobrania go w wersji PDF poniżej.