"Bal w piwnicy", czyli przedstawienie z okazji święta Domu Dziewcząt

21-09-2022

We wtorek 20 września obchodziliśmy w Domu Dziewcząt święto patrona - św. Stanisława Kostki. Z tej okazji dziewczęta wystawiły przedstawienie „Bal w piwnicy” w reżyserii siostry Agaty.

Obchody święta rozpoczęły się od wspólnej modlitwy na Mszy Świętej w kaplicy Domu Dziewcząt. Ksiądz Jacek przypomniał nam w homilii postać patrona domu - św. Stanisława Kostki. Po liturgii udaliśmy się do „piwnicy” na świetlicę, gdzie warzywa urządziły prawdziwy bal. Ziemniak (w tej roli Hati), chrzan (Paulina), pomidor (Polina), groszek (Julka), ćwikła (Gabrysia), kapusta (Weronika), ogórek (Zuzia), marchewka (Anastazja), cebula (Konstancja), burak (Julia), kalafior (Ola) i pietruszka (Ewa) postanowiły się razem zabawić! Widzowie mogli zobaczyć wybory ochmistrzyni, marszałka oraz zaręczyn groszku z marchewką czy ćwikły z chrzanem. Nad scenariuszem i przygotowaniami do przedstawienia czuwała siostra Agata, która na co dzień opiekuje się w Internacie grupą 7. Za scenografię i stroje odpowiedzialny były s. Martyna, s. Marta i pani Ewa.

Po przedstawieniu wszyscy goście zostali zaproszeni na agapę, podczas której oprócz pysznego posiłku i ciast, prezentowały się nowe grupy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

wróć