Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty

01-09-2022

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Laskach. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy dzieła Lasek na wspólnej modlitwie dziękowali za czas wakacji i modlili się o potrzebne siły na czas nauki. Niestety, jak zauważył podczas liturgii ks. Marek, okazało się, że sierpień nie ma jednak 32 dni. Liturgia słowa zachęca nas jednak do wypłynięcia na głębię i szukania swoich talentów we współpracy z nauczycielami i wychowawcami. Na koniec Mszy swoje słowo do zebranych skierowali dyrektor ośrodka Elżbieta Szczepkowska, prezes zarządu Towarzystwa Paweł Kacprzyk oraz w zastępstwie za Matkę Generalną s. Jeremia Zych, skarbnik Towarzystwa. Jak zauważył pan Prezes, cytując Thomasa Dewara: "Umysł jest jak spadochron. Działa tylko wtedy, kiedy jest otwarty". Tego życzymy wszystkim uczniom na najbliższe miesiące!