Rok szkolny 2021/2022 za nami!

24-06-2022

24 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.

Dzień ten rozpoczęliśmy od mszy świętej, która odbyła się o 8:00 w kaplicy. To piękne spotkanie przeplatały dwa uczucia – smutek i radość. Żegnaliśmy ks. Tomasza Beka, który wygłosił dla nas piękne kazanie. Dziękowaliśmy za to wszystko, co wydarzyło się w ostatnich 10 miesiącach. Cieszyliśmy się wspólnie, że zamykamy ten rok szkolny i witamy wakacje. Czeka na nas coś nowego, pięknego i wartościowego. Wszystko to wiąże się z odpowiedzialnością i miłością, o której wspominał ks. Tomasz podczas mszy.

Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy życzeń i podziękowań p. dyrektor Elżbiety Szczepkowskiej, matki Judyty oraz p. prezesa Pawła Kacprzyka.

Rok 2021/2022 można podzielić na dwa etapy. Przez pierwsze półrocze zmagaliśmy się jeszcze z pandemią. Drugi semestr rozpoczął się wiadomością o rozpoczęciu działań wojennych przeciw Ukrainie.  To zmobilizowało laskowską społeczność do przyjęcia osób szukających schronienia w Polsce. W krąg naszych uczniów dołączyli też rówieśnicy z Ukrainy, którzy dzielnie radzą sobie w szkole, mierząc się z polskimi realiami, które na początku na pewno były dla nich trudne.

Po uroczystej mszy świętej uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się do szkół, gdzie w klasach wręczono im świadectwa i upominki.

Życząc wszystkim przyjemnego czasu podczas wakacji, nie zapominając o bezpieczeństwie zapraszam do galerii zdjęć z tego słonecznego dnia.