Sportowe sukcesy w Krakowie

31-05-2022

W ostatni weekend Kraków był gospodarzem dwóch ważnych imprez dla osób niewidomych – Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu oraz II Turnieju Mistrzostw Polski w Goalballu Mężczyzn. W obydwu imprezach z powodzeniem startowali laskowscy sportowcy. W Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu złote medale zdobyli Alex Kozłowski i Maciej Wójcik, a srebrny Bartosz Wróbel. Dodatkowy sukces - Alex został powołany do kadry PZSN Start  „Nadzieje paraolimpijskie". Gratulacje dla młodych zawodników i trenera Waldemara Madeja.

Zespół goalballowy UKS „Laski” w drugim turnieju o mistrzostwo Polski 2022 wygrał 3 spotkania: z Krakowem I – 9:7, z Bierutowem 14:10 i ze Szczecinem 18:8 oraz przegrał z Wrocławiem 14:20. Po 2 turniejach nasza drużyna ma 8 punktów przewagi nad następnym zespołem i ogromne szanse na kolejne mistrzostwo Polski. Skład zespołu: Marcin Czerwiński, Dawid Nowakowski, Kamil Pawłowski i Jacek Urbański. Trenerem jest Robert Mazurek. Finałowy turniej w grudniu w Szczecinie, trzymamy kciuki.