Relacja z obchodów Święta Ośrodka. Zobacz zdjęcia!

23-05-2022

Pierwsze wspomnienie bł. Elżbiety Róży Czackiej za nami! To był dzień pełen emocji i wrażeń, a przede wszystkim ogromnej radości. Dzień rozpoczęliśmy od dziękczynienia pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Na Mszy Świętej zebrali się uczniowie, absolwenci, nauczyciele, Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża - FSK, pracownicy i przyjaciele Towarzystwa.
Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na część oficjalną, podczas której absolwenci technikum i liceum złożyli swoje ślubowanie oraz otrzymali świadectwa i dyplomy za swoje osiągnięcia w szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz sekretarz stanu Paweł Wdówik, który jest także absolwentem naszego ośrodka!
Po części oficjalnej nadszedł czas na świętowanie jubileuszu 25-lecia Szkoły Muzycznej im. Edwina Kowalika w Laskach.
Mogliśmy wysłuchać koncertu uczniów oraz absolwentów tej niezwykłej placówki. Dla niektórych młodych artystów był to pierwszy publiczny koncert w ich karierze! Na widowni obecne były Danuta Kowalik, żona patrona szkoły oraz jego córka – Aleksandra Kowalik-Burdzy.
Dziękujemy wszystkim za spędzony czas, spotkania i rozmowy. Święto Ośrodka to przede wszystkim święto ludzi, społeczności, która od czasu Matki Czackiej gromadzi się w Laskach przy dziele pomocy osobom niewidomym. Do zobaczenia w przyszłym roku!