„Prawdą jest, prawdą jest, że święty Mikołaj dobry jest”

10-12-2021

Dnia 6 grudnia 2021 roku, obchodziliśmy w przedszkolu święto naszego patrona – Świętego Mikołaja. W Kaplicy Matki Bożej Anielskiej, odbyła się Msza Święta w intencji dzieci oraz pracowników przedszkola. Wracając  wesołym orszakiem, śpiewaliśmy piosenki i szukaliśmy Świętego Mikołaja. Nasłuchiwaliśmy, czy nie słychać gdzieś dzwoneczków jego sań.

Po powrocie do przedszkola, wszystkie dzieci usiadły przy fotelu przygotowanym dla Mikołaja. Na spotkanie z Mikołajem przybyli także  Pani Dyrektor Elżbieta Szczepkowska,  Pan Prezes Paweł Kacprzyk, ksiądz Rektor Marek Gontarz, ksiądz Kazimierz Olszewski, ksiądz Tomasz Bek oraz siostra Jeremia. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na Świętego Mikołaja.

Gdy dotarł, dzieci mogły dokładnie obejrzeć jego długą, białą brodę, mitrę oraz laskę biskupią. Były piosenki, wierszyki i dużo radości. Każde dziecko dostało od Mikołaja prezent a dorośli pyszne, pachnące jabłuszka. To był radosny, szczęśliwy dzień pełen wrażeń. Już czekamy na ponowne odwiedziny Mikołaja w przyszłym roku.