Mistrzowie z Lasek

23-11-2021

W ostatni weekend w Krakowie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w goalballa, na którym wyłoniono medalistów w sezonie 2021. Świetnie zaprezentowały się zespoły z Lasek. W kategorii mężczyzn mistrzostwo Polski i złote medale zdobyli zawodnicy UKS „Laski” pokonując Szczecin 16:6, Kraków I 12:10, Lublin 10:0 i przegrywając z Bierutowem 10:11. Była to jedyna porażka w całym sezonie. Należy podkreślić, że jest to pierwszy złoty medal w historii Lasek zdobyty przez zespół seniorów. Najwszechstronniejszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Marcin Czerwiński, a najlepszym obrońcą-Dawid Nowakowski. Ostateczna kolejność drużyn w sezonie 2021: 1. UKS „Laski”  33 pkt, 2. Bierutów  27 pkt,  3. Szczecin  15 pkt, 4. Kraków I 12 pkt, 5. Lublin 3 pkt. Skład zespołu mistrzów Polski: Marcin Czerwiński, Dawid Nowakowski, Kamil Pawłowski, Jacek Urbański. Trenerem jest Robert Mazurek.

Zespół kobiet wywalczył tytuł wicemistrzowski, ustępując tylko gospodyniom-drużynie z Krakowa. W ostatnim turnieju dziewczęta wygrały z Bydgoszczą 11:1, Katowicami 10:4, Lublinem 9:4 i przegrały z Krakowem 4:9. Wiktoria Kawka została wybrana najwszechstronniejszą zawodniczką mistrzostw. Skład drużyny z Lasek: Aleksandra Browarek, Paulina Frączek, Wiktoria Kawka, Dorota Niewiadomska i Aneta Wyrozębska. Trenerem jest Andrzej Gromulski.

Ostateczna kolejność: 1. Kraków-36 pkt, 2. UKS „Laski”-24 pkt, 3. UKS Okej Lublin-18 pkt, 4. Bydgoszcz-10 pkt, 5. Katowice-1 pkt.