Sukcesy sportowców UKS „Laski”

09-11-2021

W dniach 6-7 listopada w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Goalballa oraz 2 turniej MP Kobiet. Zespół juniorów UKS „Laski” zdobył złoty medal, wygrywając wszystkie mecze: z Lublinem 15:5, Krakowem 18:13, Bydgoszczą 10:0 i Wrocławiem 23:13. Marcin Czerwiński został królem strzelców z 43 bramkami, a Dawid Nowakowski najlepszym obrońcą mistrzostw. Oprócz Marcina i Dawida w drużynie wystąpił Hubert Chrzanowski. Trenerem jest Robert Mazurek.

Zespół dziewcząt po zwycięstwach nad Bydgoszczą 13:3, Katowicami 10:9, Lublinem 5:4 i porażce z Krakowem 4:8 zajął 2 miejsce i za dwa tygodnie w ostatnim finałowym turnieju w Krakowie będzie walczył o wicemistrzostwo Polski w sezonie 2021. Skład zespołu: Wiktoria Kawka, Dorota Niewiadomska, Aneta Wyrozębska.

Również w ostatni weekend w Szczecinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, w których startowało 3 naszych reprezentantów. W ogólnej punktacji w klasie S11 Maciej Wójcik zdobył srebrny medal, a Alex Kozłowski-brązowy. Bartosz Wróbel był czwarty w klasie S12.