Bezpieczny przedszkolak na ulicy

13-10-2021

W dniu 23.09.2021 roku grupa przedszkolaków udała się na wycieczkę – pierwszą w tym roku szkolnym – do ulicy 3 Maja w Laskach. Celem wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego.     Dzieci uruchamiały sygnalizację świetlną                   i dźwiękową przy przejściu przez jezdnię. Wszystkie dzieci miały na sobie odblaskowe kamizelki dla większego bezpieczeństwa. Przedszkolaki wysłuchiwały odgłosów jeżdżących samochodów, próbowały określić czy samochód jest duży, czy mały i z której strony nadjechał. Rozpoznawały dźwięki: kiedy można przejść przez ulicę a kiedy trzeba stać.

Po tych ciekawych doświadczeniach nadszedł czas na odpoczynek i przekąski – tego dnia, drugie śniadanie przedszkolaki spożyły na świeżym powietrzu.

Po powrocie do przedszkola oglądały sygnalizator świetlny z bliska.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy ulicy i zasadach przechodzenia przez ulicę.