Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

11-10-2021

7 października klasy edukacji wczesnoszkolnej wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Pogoda była wyborna, więc tym bardziej ochoczo ruszyliśmy ku niezwykłej przygodzie.

Najpierw oglądaliśmy jesienne kwiaty i różne trawy. Po czym poszliśmy sprawdzić swoje możliwości związane ze wspinaniem się po górach, poczynając od łagodnego szlaku bieszczadzkich połonin, a kończąc
na prawdziwych stromych skałach. Nie było to łatwe zadanie, bo należało dokładnie wybadać, gdzie postawić nogę, aby nie wpaść do szczeliny lub nie pośliznąć się na kamieniu. Kolejnym etapem naszej wycieczki był sad
i warzywnik. Oglądaliśmy drzewa owocowe, a niektórzy byli trochę zawiedzeni, bo na drzewach nie było już brzoskwiń ani moreli. Za to jabłonie uginały się od różnorakich odmian jabłek, więc próbowaliśmy owoce prosto z drzewa. Chłopcom udało się znaleźć też jedną gruszkę.

W warzywniku były zarówno dyniusie-malusie (tak nazwała je Zosia), jak
i wielkie dynie, które trudno było podnieść. Po tyczkach wspinały się pnącza fasoli, pyszniły się okazałe brukselki i kapusty. Byliśmy zachwyceni bogactwem kolorów, kształtów i zapachów.

Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wracaliśmy do szkoły. Dla niektórych uczniów była to pierwsza szkolna wycieczka, ale na pewno pozostawi miłe wspomnienia i nadzieję na dalsze ciekawe przeżycia.

Beata Sawicka