" Połączyła ich Świętość" - Święto w Domu Chłopców 5 października 2021r.

10-10-2021

We wtorek 5 października uroczystość z okazji Święta Domu Chłopców rozpoczęła się o godzinie 16.00 Mszą Św. w Kaplicy MBA koncelebrowaną przez Księży: Marka, Kazimierza i Edwarda. W trakcie kazania ksiądz Marek nawiązał do patronki Domu Chłopców Św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
Po Mszy miało miejsce gromadne przejście przez Lipówkę do Domu Chłopców. Na tę uroczystość zaproszona została również delegacja z Domu Dziewcząt, Wychowanki z grup: piątej, szóstej i siódmej z Wychowawcą, oczywiście także nasza Kierownik s. Jana Maria. Wystrój sali na pierwszym piętrze w Domu Chłopców tworzył kameralny, wyjątkowy nastrój. Na samej górze granatowej kurtyny umieszczony został napis białymi, drukowanymi literami, który brzmiał " Połączyła ich Świętość. Poniżej zawieszone zostały portrety Matki Czackiej, Św. Tereski oraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego i podświetlone odpowiednim oświetleniem. Pod wizerunkami znane nam już motta:
"Przez Krzyż do Nieba ", " Moim Niebem Będzie Dobrze Czynić na Ziemi", "Soli Deo Bogu Samemu".
Gdy wszyscy już zgromadzili się wraz Gośćmi Honorowymi: Panią Dyrektor, Panem Prezesem, Siostrami Kierowniczkami: Janą Marią,. Julittą. Księżmi, Państwem Gołąbami rozpoczęła się część artystyczna uroczystości poprzedzona miłym powitaniem przez Kierownika Pana Leszka Połomskiego - " Szefa wszystkich szefów . Po krótkim wprowadzeniu przez Pana Roberta, grupy najmłodsze zaśpiewały piosenkę "Taki duży, taki mały". Następnie wybrani chłopcy czytali ciekawe epizody z dzieciństwa, młodości, okresu wojny, tych ważnych osób dla Lasek. Były to refleksyjne, wzruszające teksty, bardzo osobiste a towarzyszyła im w tle delikatna muzyka. Na końcu części artystycznej wystąpił Kacper K., który wykazał się talentem w raperskim wykonaniu utworu o naszych błogosławionych i Świętej Teresce.
Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na uroczystą kolację. Było smacznie: frytki, kotlety, surówka, ciasto, owoce, słodycze i pyszna herbata. Reasumując to było bardzo udane świętowanie Dnia Domu Chłopców, dobrze, że za rok też będzie.

Tekst i zdjęcia: Asia Betlińska-Kowalska