Z wizytą u Błogosławionej Matki Elżbiety

30-09-2021

W poniedziałek, dzień po beatyfikacji Matki Elżbiety Róży Czackiej Zuchy rozpoczęły zajęcia od zapoznania się z postacią błogosławionej Róży Czackiej.  Dowiedziały się kim była, jaką miała rodzinę , jakie było jej dzieciństwo i dorastanie.  Jak z Róży Czackiej stała się Matką Elżbietą.  Dzieci mogły też poznać strój zakonny, dotknąć jego elementy : różaniec, sznur, habit i welon. Dowiedziały się jak powstało Dzieło Lasek.

Niedługo potem, na lekcji religii, wraz z ks. Tomaszem Bekiem wybraliśmy się z wizytą do pokoju Matki Elżbiety. Ksiądz  Tomasz wyjaśnił dzieciom, co to jest sarkofag i relikwie. Posłuchaliśmy fragmentu książki o Róży Czackiej napisanej wierszem i wspólnie pomodliliśmy się: „Błogosławiona Matko Elżbieto módl się za nami”.

Tekst : S. Alicja

Zdjęcia : Wioletta Dziurzyńska-Wosik