Konkurs o Matce Czackiej

19-05-2021

Uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się w ogólnoszkolnym konkursie wiedzy o Matce Czackiej.

Jak przystało na konkurs, po jednej stronie zasiedli członkowie jury, a po drugiej uczestnicy konkursu.

Najpierw swoich sił wypróbowali uczniowie młodszych klas 1-3. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kilku etapach. Najpierw musieli wykazać się wiedzą o rodzinnych relacjach Roży Czackiej. Później w tzw. kole fortuny losowali pytanie z historii. Najmłodsi znali odpowiedzi na takie zagadnienia jak: „Historia powstania pozdrowienia Przez Krzyż – Do Nieba”, „Dokąd pierwszy raz koleją jechała Róża Czacka”, „Czego nauczyła Różę babcia”, „W którym roku powstało Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi”. W ostatnim etapie losowali pytania. Nieobecni w szkole, mogli połączyć się zdalnie i również wziąć udział w konkursie.

Wyniki młodszych klas:

1 miejsce – Rafał Ciepieniak z klasy 3