Przyszła już wiosna

23-03-2021

W niedzielę, 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Zazwyczaj witamy ją topieniem marzanny lub grami i zabawami w szkole. W tym roku nie mogliśmy tego zrobić, bo uczymy się w domach. Jednak uczciliśmy ten dzień w poniedziałek. Rano o godz. 8.00 wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli program „Budzik-Wiosna”. Występujące tam koty przypomniały nam, jakie są oznaki wiosny i opowiedziały pouczającą bajkę o chomiku.

Potem każda klasa miała lekcje, ale chyba Pani Wiosna pomieszała adresy mailowe, bo panie nauczycielki nie trafiły do swoich uczniów. Jednak nikt nie narzekał i wszyscy dobrze się bawili. Większość uczniów miała wiosenne akcenty, czyli stroje, kwiaty, co jeszcze bardziej podkreślało beztroski nastrój.

Uczniowie klasy 1a najpierw rozwiązali test o wiośnie, potem fruwali jak jaskółki i wracali do swoich gniazd, a także wysłuchali wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”.

Klasa 1b rozwiązywała zagadki o wiośnie, śpiewała piosenkę "Maszeruje wiosna", a na koniec było wspólne rozwiązanie quizu o wiośnie.

Uczniowie klasy 2 zdobywali punkty w wiosennym quizie. Chętnie odpowiadali na pytania testowe oraz wskazywali zdania prawdziwe i fałszywe. Na koniec zapoznali się z piosenką "Pachnąca wiosna".

Klasa trzecia z kolei rozwiązywała zagadki logiczne. Chłopcy szukali odpowiedzi na takie pytania, jak: „Którą ręką miesza się kawę?”, „Dlaczego ściany nie toczą ze sobą wojen?”. Wykazali się naprawdę wielką pomysłowością i umiejętnością twórczego myślenia.

Panie nauczycielki nie zapomniały oczywiście, że 21 marca to Dzień Wagarowicza i nie zadały prac domowych. Dzięki temu uczniowie zamiast odrabiania lekcji mogli pójść na poszukiwanie wiosny.

Beata Sawicka