Zima w przedszkolu w Laskach

11-02-2021

Po feriach ku radości dzieci, do Lasek zawitała zima. Przedszkolaki korzystały ze śniegu zjeżdżając na sankach, a także z pomocą wychowawców ulepiły prawdziwego bałwana z nosem marchewkowym i garnkiem na głowie.

Zadbaliśmy również o naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci regularnie dbały, aby karmniki były pełne. Przygotowały także przysmaki dla ptaków ze smalcu zmieszanego z ziarnami, które wraz ze słoniną dla sikorek zawisły na podwórkowych drzewach.

Pamiętaliśmy też o innych zwierzętach, które w czasie zimy potrzebują wsparcia. Przygotowaliśmy paśnik z pachnącym sianem oraz warzywami, z którego korzystają zwierzęta mieszkające w lesie.

Jak widać w przedszkolu się nie nudzimy, a każda pora roku niesie dla nas nowe zadania.

Tekst: A. Zagórowska

Zdjęcia: W. Wosik-Dziurzyńska, T. Gontarz, A. Zagórowska, A. Wdówik