Sukces goalballistów w Krakowie

08-12-2020

W ostatni weekend w Krakowie został rozegrany turniej Pucharu Polski w goalballu. Wzięło w nim udział 8 najlepszych obecnie zespołów w Polsce. Drużyna UKS „Laski” sprawiła olbrzymią niespodziankę zajmując pierwsze miejsce w turnieju i to w znakomitym stylu. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, pokonując kolejno: ubiegłorocznego zwycięzcę Pucharu-Lublin-18:8, Bydgoszcz-19:9, Kraków I - 14:10, Szczecin-9:7 i w finale silny zespół z Bierutowa -19:9. W finałowym meczu do przerwy nasi zawodnicy przegrywali 7:8, ale w drugiej połowie dali koncert gry, tracąc tylko 1, a zdobywając 12 bramek. Marcin Czerwiński został wybrany przez trenerów najlepszym zawodnikiem turnieju. Oprócz Marcina w zespole grali Dawid Nowakowski, Kamil Pawłowski i Jacek Urbański. Trenerem zespołu jest Robert Mazurek. Za dwa tygodnie  naszą drużynę czeka występ w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie. Trzymamy kciuki za dobry występ.