Warzywne przygody przedszkolaków

27-10-2020

Drugi tydzień października w przedszkolu minął pod znakiem warzyw. Dzieci próbowały rozpoznawać ich smaki i zapachy oraz porównywały ich wielkość oraz wagę. Opisywały też kształty oraz fakturę poszczególnych warzyw, znajdując różnice i podobieństwa.

Przedszkolaki wybrały się do naszego ogrodu, gdzie własnoręcznie wyrywały z ziemi marchewki, pietruszki oraz buraki. Potem układały zdobycze na wozie, którym zawiozły je do przedszkola. Jak widać na fotografiach, nie tylko warzywa można przewozić w ten sposób. ;)

Zwykle jesienią jeździliśmy na targ do Warszawy lub odwiedzaliśmy sklep owocowo-warzywny w Izabelinie. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej w naszym kraju w tym roku nasza wycieczka nie mogła się odbyć. My się jednak łatwo nie poddajemy. Skoro przedszkolaki nie mogły pojechać na targ to targ przyjechał do nas i sami zorganizowaliśmy Dzień Targowy w przedszkolu. W czwartek bawialnia przekształciła się w wielki stragan wypełniony po brzegi warzywami. Dzieci oglądały, przebierały i wybierały warzywa, które potem można było kupić za przedszkolne monety i zabrać do swoich grup.  Zakupy udały się wspaniale!

Kolejnego dnia, Zuchy, Krasnale i Biedronki myły, obierały i kroiły: marchewki, ziemniaki, pietruszkę, cebulę, koperek, buraczki a nawet kalafiora – wszędzie unosił się piękny zapach tych jesiennych zbiorów. Z tak przygotowanych warzyw powstała pyszna, pożywna zupa dla całego przedszkola.

Jak widać przedszkolaki nie próżnują, każdego dnia poznają świat coraz lepiej i stawiają czoła coraz to nowym wyzwaniom. Jeżeli chcecie wiedzieć co słychać w przedszkolu, obserwujcie naszą stronę i czekajcie na dalsze wieści.

Tekst: Anna Zagórowska

Zdjęcia: Anna Zagórowska, Wioletta Dziurzyńska-Wosik, Agnieszka Wdówik