Zakończenie sezonu nartorolek

15-10-2020

Niedzielnym biegiem zakończył się sezon na nartorolki. Dla naszych zawodników starty w zawodach były częścią przygotowania do sezonu zimowego i okazją do zbierania cennego doświadczenia.

Sportowcy wzięli udział w zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour, największym otwartym cyklu biegów na nartorolkach w Polsce. W tym roku program startów był okrojony do 5 biegów, a w 3 z nich startowali nasi zawodnicy. Dla Anety Górskiej starty w cyklu okazały się dużym sukcesem: trzykrotnie stawała na 4 miejscu, co pozwoliło jej na zajęcie najniższego stopnia podium w klasyfikacji generalnej pań w technice klasycznej! Nie mniejszym osiągnięciem były wyniki Pawła Nowickiego, któremu udało się nawiązać walkę z bardzo liczną i mocną grupą mężczyzn, najlepszych biegaczy w Polsce. W klasyfikacji generalnej  w kategorii wiekowej M1 zajął 1 msc.

Niemałą sensację wśród startujących wywołał także ostatni wynik Pawła w zeszłą niedzielę: w biegu na 7 km klasykiem stracił tylko 4min 40 sekund do zwycięzcy, reprezentanta Polski na IO oraz zawodowego biegacza narciarskiego Pawła Klisza. Leśny Uphill był też debiutem Ewy Podlińskiej na nartorolkach. Ewa bardzo dzielnie walczyła w parze z przewodnikiem Dorotą Zuberską i z uśmiechem i niewielkim otarciem kolana ukończyła zawody.

Paweł i Aneta reprezentowało także drużynę Warszawskiego Towarzystwa Narciarskiego Biegówki, która to zajęła 4 msc w klasyfikacji drużyn.