Bądźmy osiołkami

14-10-2020

14 października to dzień, w którym słowo „dziękuję” pada najczęściej.

Dzień Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od dziękczynnej Mszy św. Ks. Rektor Michał Wudarczyk przypomniał, że wszyscy nauczyciele są narzędziem w rękach Boga do tworzenia wokół pięknej rzeczywistości, a przywołując myśl św. Jose Maria usłyszeliśmy o pragnieniu bycia „osiołkiem” Boga, czyli tym, który pomaga Stwórcy wypełniać Jego wolę. Piękną oprawę muzyczną zawdzięczaliśmy uczniom Szkoły Muzycznej i pani dyrektor Beacie Dąbrowskiej.

Po Mszy św. w każdej placówce trwało świętowanie. Najmłodsi wytańczyli nauczycielom podziękowania, podobnie jak najstarsi ze szkół ponadpodstawowych, którzy bawili się na szkolnej dyskotece.

W Internacie Dziewcząt odbyła się uroczystość podczas której pani Dyrektor Elżbieta Szczepkowska oraz pan Prezes Paweł Kacprzyk podziękowali kadrze pedagogicznej i terapeutycznej za trud  i pracę, którą na co dzień wykonują w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć wyróżnień! Nagrodą „Pax et gaudium in Cruce”  - za wieloletnią pracę, a przede wszystkim świadectwo życia, został uhonorowany pan Stanisław Badeński.

Weronika Kolczyńska