Zielone światło

09-10-2020

„Kiedy światło masz zielone

Możesz przejść na drugą stronę

I spokojnie iść po pasach,

bo na pasach się nie hasa”

Pamiętając słowa „Piosenki sygnalizatora” oraz  korzystając z dobrej pogody przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami wybrały się na spacer do przejścia dla pieszych przy ul. 3 –go Maja. Na miejscu  wsłuchiwały się w ruch uliczny, rozpoznawały nadjeżdżające pojazdy. Odbywały się praktyczne ćwiczenia z poznanych wcześniej zasad obowiązujących w czasie poruszania się po chodniku i przechodzenia przez jezdnię. Wspólnie oglądaliśmy sygnalizator, sprawdzaliśmy wypustki na chodniku znajdujące się w miejscu przejścia, obniżenie chodnika, rozpoznawaliśmy sygnał umożliwiający bezpieczne   przejście przez jezdnię. Staraliśmy się sprawnie przechodzić na drugą stronę, choć niektórym przedszkolakom tak bardzo podobał się dźwięk sygnalizatora, że chętnie spędziłyby przy nim dłuższą chwilę… A żeby ten ważny dźwięk pozostał z nami na dłużej nagraliśmy go i zabraliśmy ze sobą.

Tekst: W. Dziurzyńska-Wosik

Zdjęcia: W. Dziurzyńska-Wosik, A. Wdówik