Obóz sportowy w Darłówku

07-08-2020

W dniach 19-30 lipca uczniowie i absolwenci naszego Ośrodka uczestniczyli w obozie sportowym, który odbył się w OW „Diuna" w Darłówku  nad Morzem Bałtyckim.

W wyjeździe wzięło udział 45 osób, w tym 30 dzieci. Głównym celem obozu było poprawienie ogólnej kondycji i sprawności fizycznej młodzieży niewidomej, zachęcenie ich do czynnego wypoczynku poprzez pokazanie różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu, a także  do regularnego uprawiania sportu. Temu celowi służyły między innymi codzienne 30-minutowe rozruchy poranne, jak również systematyczne zajęcia z pływania, goalballa i kolarstwa tandemowego. Był też czas na plażowanie, kąpiele morskie i zajęcia rekreacyjne w Parku Wodnym „Jan”. Nikt się nie nudził, wieczorem uczestnicy obozu bawili się przy ognisku lub na konkursach tematycznych.

Wiele osób deklarowało chęć systematycznego uczestniczenia w zajęciach sportowych po wakacjach, jak również udziału w obozach w następnych latach. Organizatorem  był UKS „Laski”, a wyjazd był możliwy dzięki środkom Ministerstwa Sportu oraz  Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Andrzej Gromulski