Wielkanoc u przedszkolaków

24-04-2020

Na stole święcone, obok baranek,

a także koszyczek pełen pisanek.

Wiosenne bazie stoją w wazonie,

Podczas Wielkiej Nocy miłość w sercach płonie…

Niech płonie i nigdy nie zgaśnie

Tego życzymy Wam właśnie!

Tegoroczne Święta Wielkanocne za nami! Inne niż zwykle, ale nie pozbawione istoty: radości ze Zmartwychwstania Chrystusa!

Nasze Przedszkolaki chętnie wzięły udział w Przedszkolnym Konkursie Wielkanocnym, przesyłając nam wspólnie z Rodzicami  wiele zdjęć i filmików z przygotowania koszyczków wielkanocnych i wspólnego, rodzinnego świętowania.

Wcześniej ze specjalnie przygotowanego nagrania Przedszkolaki dowiedziały się, że w koszyczku powinny pojawić się elementy ściśle związane z Wielkanocą:

• baranek wielkanocny - symbol zwycięstwa Jezusa nad śmiercią;
  • wędlina i masło – znak obfitości i dostatku jaki otrzymujemy od Jezusa Zmartwychwstałego;
  • pisanki i kurczątka - symbol nowego, odradzającego się życia;
  • babka wielkanocna – znak wzrastania wiary, nadziei i miłości;
  • chleb – symbol Eucharystii i cudów rozmnożenia chleba;
  • korzeń chrzanu i ocet – znaki gorzkiej męki Jezusa przemienionej w słodycz zmartwychwstania;
  • sól – symbol trwałości, nieśmiertelności i ochrony przed zepsuciem;
  • bukszpan – znak zmartwychwstania i życia wiecznego.

Komisyjnie stwierdzamy, że każdy koszyczek jest zupełnie wyjątkowy i najpiękniejszyJ – więc gratulacje i słodkie upominki wędrują do wszystkich Dzieciaków!