Przedszkolaki w Teatrze Baj

23-03-2020

Gdyby tak złowić złotą rybkę... Gdyby tak mieć zaczarowane nożyczki, które mogą wyciąć pałac prawdziwy I żaglówkę I  wszystko o czym marzymy od lat... Czy bylibyśmy wtedy szczęśliwi? Czy radość odnalazł chłopiec, który spotkał zaczarowaną rybkę i dostał od niej takie niezwykłe nożyczki?

Mogły się o tym przekonać nasze przedszkolaki, które razem z dziećmi ze szkoły podstawowej, wybrały się na przedstawienie Teatru Baj pt. "Zaczarowane wycinanki". Wrażeń było całe mnóstwo. Przed spektaklem, dzięki uprzejmości aktorów I pracowników teatru, dzieci obejrzały scenografię, lalki i rekwizyty teatralne. W trakcie przedstawienia korzystały z dodatkowej audiodyskrypcji, dzięki której dokładnie wiedziały co dzieje się na scenie. Po przedstawieniu aktorzy spotkali się z dziećmi i opowiadali o swojej pracy w teatrze. Dla wielu naszych przedszkolaków była to pierwsza wyprawa do teatru, i to bardzo udana wyprawa, która będzie napewno początkiem naszej wielkiej przygody z teatrem. :)

Bardzo dziękuję nauczycielom z naszej Szkoły Podstawowej za organizację wyjazdu I wszystkim pracownikom Teatru Baj za okazaną cierpliwość i życzliwość wobec naszych najmniejszych widzów. :)

Tekst: Agnieszka Wdówik

Zdjęcia: Agnieszka Wdówik, s. Marta, Wioletta Dziurzyńska-Wosik