Wycieczka małych odkrywców

28-02-2020

28 lutego uczniowie szkoły podstawowej wybrali się do Centrum Nauki Kopernika, by znaleźć odpowiedź na ważne pytania.

Już przy wejściu mnożyły się pytania „Kto to jest Kopernik?”. Mali odkrywcy chcieli wiedzieć wszystko. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od teatru robotów! Kolorowe maszyny opowiedziały jedną z bajek Andersena. Później każdy, w swoim tempie, poszukiwał odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania. „Jak daleko można wyskoczyć?”, „Jak działa magnes?”, „Co znajduje się we wnętrzu człowieka? Czy obok wątroby jest dusza?”, „Czy odpoczynek na łóżku z kolcami jest możliwy?”, „Ile kosztuje sernik w kawiarni?” i „Czy zimą można jeść lody?”. Na część z pytań udało się odpowiedź, pozostałe będą jeszcze przez długi czas szumieć w głowie.

Weronika Kolczyńska