Nasz przepis na Święta

19-12-2019

Okres przedświąteczny w Laskach mija na radosnym oczekiwaniu Bożego Narodzenia.

W adwencie dzień można rozpocząć od rorat. Jest to również czas wytężonej pracy. Uczniowie oprócz codziennych obowiązków w internatach oraz nauki w szkole, przygotowują świąteczne spotkania. W kuchenkach szkolnych unosi się zapach pierników, w pracowniach artystycznych wytwarzane są kartki, ozdoby, bombki, stroiki. Niekiedy można się natknąć na samego św. Mikołaja, który przy pomocy reniferów rozdaje prezenty. Z sal muzycznych słychać kolędy, a czasem nawet na ścieżkach, gdy komuś dopisuje dobry humor.

Artyści opracowują świąteczne przedstawienia. Trwają próby, szyją się stroje, tworzy się dekoracje, muzykę i choreografię.  W tym wszystkim znajdujemy jeszcze czas na modlitwę podczas adwentowego skupienia.

Każda ze szkół i internaty mają własne tradycje, dzięki czemu można napełnić się domowym ciepłem. Podczas spotkań wigilijnych w internatach możemy usiąść ze sobą przy stole, podzielić się opłatkiem i uśmiechnąć życzliwie.

Naładowani ciepłem rozpoczynamy z radością przerwę świąteczną.

Weronika Kolczyńska