W duchu miłości i przyjaźni

17-12-2019

17 grudnia spotkaliśmy się przy medytacji Bożonarodzeniowej, by wraz z kard. Kazimierzem Nyczem podzielić się opłatkiem i zatrzymać się chwilę na zadumie.

Okres przedświąteczny jest okazją do radosnych spotkań z przyjaciółmi Dzieła. 17 grudnia do Lasek przyjechał kardynał Kazimierz Nycz, by podzielić się z nami dobrym słowem. Gościliśmy również pana starostę powiatu warszawsko-zachodniego Jana Żychlińskiego, panią wójt gminy Izabelin Dorotę Zmarzlak oraz darczyńców, którzy wspierają nas przez cały rok.

Zebranych gości, w imieniu pani Dyrektor Elżbiety Szczepkowskiej, przywitał ks. Rektor Michał Wudarczyk. Uczniowie wraz z pracownikami i duchowieństwem Lasek przygotowali medytację wprowadzającą w Bożonarodzeniowy nastrój. Po chwili zadumy przyszedł czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem. Kard. Kazimierz Nycz życzył wszystkim zebranym, by tegoroczne Święta upłynęły przede wszystkim w atmosferze wzajemnej miłości i przyjaźni. Kardynał nawiązał do drabiny – części dekoracji obecnej na scenie – „Ta drabina, którą wykorzystaliście w przedstawieniu może być symbolem Nowonarodzonego Jezusa, który przyszedł na świat, by stać się Drogą do Zbawienia”.

Gabrysia w imieniu uczniów wręczyła kardynałowi choinkę, którą samodzielnie przystroili wychowankowie Lasek. „Życzymy, aby znalazł kardynał pod tą choinką dużo prezentów” – żartował ks. rektor Michał.

Spotkanie upłynęło według życzeń kard. Kazimierza Nycza w atmosferze miłości i przyjaźni. Wzajemne słowa dobroci niosły się jeszcze przez długi czas nad laskowskimi ścieżkami.

Weronika Kolczyńska